Bodymod Trend






Namn: Chevron-formad ring i titan med gångjärn
SKU: Ring-196
Brand: Bodymod Trend
Låstyp: Gångjärn
Typ av smycke: Formad ring, Ring
Placering: Snug, Septum, Rook, Örsnibb, Helix, Ögonbryn, Daith, Anti-tragus, Forward helix
Pläteringstyp: PVD - beläggning
Antal enheter: 1
Är smycket pläterat?: Ja, hela smycket
Det här är en stilren ring med chevron-design som fulländar varje outfit. Den kombinerar en mjuk båge med en stark vinkel som representerar de olika sidorna hos en person - oavsett om det är du eller någon du älskar.
Det här smycket är designat med dig i åtanke. Det är enkelt att sätta på tack vare gångjärnet. Allt du behöver göra är att dra upp segmented med gångjärn, sätta i smycket i din piercing och stänga det igen. Dessutom är det tillverkat i titan, det bästa materialet för känslig hy. Den här vackra chevron-ringen finns i flera olika färger och kan bäras i olika piercings: öron, näsa eller till och med ögonbryn.
Daglig användning
Smycket är designat för dagligt bruk. Det är inte troligt att det orsakar någon irritation vid daglig användning.
Biokompatibilitet
Om du lider av nickelallergi är detta smycke säkert för dig.
Vattentäthet
Smycket är designat för att vara vattentätt Det är osannolikt att det går sönder eller tappar färg när det utsätts för vatten eller kroppsvätskor.
Livslängd
Med rätt skötsel och hantering kan detta smycke hålla en hel livstid utan att tappa sin glans.
Lätt att ta på/av
Det är lätt att ta på/av detta smycke på grund av dess mycket användarvänliga öppnings- och stängningsmekanism.
Recensioner
Det finns inga recensioner ännu! Klicka på knappen till höger för att skicka in en!