









Namn: Titan push-in labret med triangelkulor på toppen
SKU: Labret-108
Brand: Bodymod Trend
Låstyp: Push-In
Typ: Labret
Placering: Forward helix, Conch, Helix, Örsnibb, Lower labret, Madonna, Medusa, Näsborre, Snakebite, Spiderbite, Tragus
Material: Titan
Färg: Blank
Antal enheter: 1
Daglig användning
Smycket är designat för dagligt bruk. Det är inte troligt att det orsakar någon irritation vid daglig användning.
Biokompatibilitet
Om du lider av nickelallergi är detta smycke säkert för dig.
Vattentäthet
Smycket är designat för att vara vattentätt Det är osannolikt att det går sönder eller tappar färg när det utsätts för vatten eller kroppsvätskor.
Livslängd
Med rätt skötsel och hantering kan detta smycke hålla en hel livstid utan att tappa sin glans.
Lätt att ta på/av
Det är lätt att ta på/av detta smycke på grund av dess mycket användarvänliga öppnings- och stängningsmekanism.
Recensioner
5.04 recensioner
Rating
Diskret och lätt att sätta in.
Mycket enkel att sätta in. Jag är van vid labretter som man måste skruva, vilket är lite mer klumpigt att sätta in. Diskret och söt.
Recension av Gina
Rating
Bra gjort
Bra gjort, lite kort för tragus, men mycket välgjort.
Recension av Gioele
Rating
Perfekt
Jag använder den som nostril och tycker den är vacker, elegant och superbekväm med push-in-stängningen. Rekommenderas starkt. Snabb leverans, seriös och tillgänglig säljare.
Recension av Stefania
Rating
mycket vacker
mycket vacker och fin, den är liten men fantastisk
Recension av Bianca