Bodymod Trend
Plugg av tigeröga
Not available


Material: Sten
This item is no longer available.
4.8(4 reviews)
Rating
Vackra kontakter
De ser mycket vackra ut i öronen. Mina första sådana smycken.
ArmsadVerified purchase
AI-översattRating
Vacker plugg
Det är härligt för örat, det är den första jag har haft, men ändå är den rar och fin :)
DejligVerified purchase
AI-översattRating
fantastisk plugin
passar bra i mitt öra.
upeaVerified purchase
AI-översatt
Namn: Plugg av tigeröga
SKU: Plug-38
Brand: Bodymod Trend
Placering: Töjning
Diameter på töjning: 10 mm.
Material: Sten
Färg: Brun
Djup: Varierar
Antal enheter: 1
Design: Enkel
Ifall du är på jakt efter ett töjningsmycke som har en mycket naturlig look så är denna kanske något för dig. Modellen är gjord av den klassiska tigeröga stenen som har en brun färg som har otroligt många nyanser.
Modellen är en klassisk saddle plugg som lämpar sig till varje färdigläkt töjning. Den rekommenderas endast att användas i färdigläkta uttöjda då saddle pluggar kräver ett flexibelt hål när de ska sitta. Modellen är 100% organisk och är därför mycket bra lämpat till alla som önskar en miljöbra plugg.
Modellen finns i storlekar från 3.2 mm till 15 mm. Kom ihåg att då detta är en organisk plugg så det är aldrig två pluggar som är 100% likadana och storlekarna kan variera med 0.5 mm.
Daglig användning
Smycket är designat för dagligt bruk. Det är inte troligt att det orsakar någon irritation vid daglig användning.
Biokompatibilitet
Om du lider av nickelallergi är detta smycke säkert för dig.
Vattentäthet
Smycket är designat för att vara vattentätt Det är osannolikt att det går sönder eller tappar färg när det utsätts för vatten eller kroppsvätskor.
Livslängd
Detta smycke är hållbart. Med rätt skötsel och förvaring kan det hålla i upp till 2 år.
Lätt att ta på/av
Det är lätt att ta på/av detta smycke på grund av dess mycket användarvänliga öppnings- och stängningsmekanism.





































