• Shoppa efter piercing

  • Brands

  • Shoppa efter typ


Sveriges favoritshop för piercingsmycken

SPÅRAD LEVERANS ENDAST 49 KR. GRATIS ÖVER 349 KR.

FLERA BETALNINGSMETODER, INKLUSIVE KLARNA

Bodymod Trend

3 lager ring med gångjärn

Vattentät
Daglig användning
Användarvänlig
Passar de flesta hudtyper
Hållbar
119,00 kr

Material: Kirurgiskt stål

Färg:

Välj Färg

Svart
Guld
Blank
Roséguld

Trådtjocklek: 1,2 mm

Diameter: 7 mm

Antal: 1
Produktrecensioner

4.2(5 reviews)

  • Betyg

    Vacker smycke, det skulle kunna vara större i diameter, så att man bättre kan se hur bra de tre ringarna är. Ändarna är inte ordentligt bearbetade, de irriterar lite på insidan av min näsa, som redan är känslig, vilket uppenbarligen inte är bra, men eftersom jag verkligen gillar det har jag behållt det.

    AI-översatt
  • Fantastisk Triple ⭕️⭕️⭕️

    Den här enkla men ändå effektiva trion har verkligen fångat mig. Det ser verkligen ut som tre separata ringar, och det med bara ett hål i örat! Går att kombinera med alla andra smycken. På grund av den speciella formen ligger ringarna fint mot örsnibben. Kära Bodymod-team, vänligen också i titan!0

    AI-översatt
  • Besvikelse, men smycket är vackert.

    Diameterangivelsen (7, 8, 9 mm) är lite missvisande. Den är väldigt liten, jag tror att den är 7 mm. Jag köpte den för septum, men clickerdelen går inte ens helt igenom min näsa, den är så kort.

    AI-översatt
Få 15 % rabatt
Produktkvalitet

Användningsfrekvens

Daglig användning

Biokompatibilitet

Passar de flesta hudtyper

Vattentäthet

Vattentät

Livslängd

Hållbar

Lätt att ta på/av

Användarvänlig

Produktdetaljer

Namn: 3 lager ring med gångjärn

SKU: Ring-54

Brand: Bodymod Trend

Trådtjocklek: 1,2 mm

Låstyp: Gångjärn

Typ av smycke: Ring, Illusionsring

Placering: Tragus, Septum, Helix

Diameter: 7 mm

Material: Kirurgiskt stål

Pläteringstyp: Jonimplantation

Antal enheter: 1

Är smycket pläterat?: Ja, hela smycket

Design Height: 11 mm

Beskrivning

Smycket kallas en 3-lagers ring och det handlar om 3 individuella ringar som är svetsade tillsammans. Bara den mittersta ringen är en vanlig ring. De andra två har fått en del borttaget, för att det bara ska vara en ring genom din piercing.

Ringarna har olika diameter men alla har samma tjocklek på 1,2 mm.

Ringarna mäter 7,8 och 9 mm. Själva ringen mäter 8 mm har ett hänge och därmed den som ska in i din piercing, du måste bara ta hänsyn till den lilla ringen framför.

Smycket kommer vara perfekt i en septum då delen som går igenom ditt hål är dolt och därmed syns som att du har 3 hela ringar i näsan. Smycket kan också användas i olika öronpiercingar allt efter ens anatomi och mått på piercing.

Du öppnar och stänger smycket med att öppna den lilla staven på den mittersta ringen. Den har i ena sidan ett hänge, så att du inte tappar låsdelen när du sätter in smycket. När smycket sitter där den ska så klickar du den på plats igen. De första gångerna kan vara lite svårare, speciellt eftersom det är inne i örat och man inte får någon hjälpande hand.

Välj mellan flera färger.

Visa
Mastercard
PayPal
Google Pay™️
Apple Pay
Klarna
DHL Express
FedEx Express
Postnord
2.8.3