





Onda ögat-labret i titan
Bodymod Trend
Onda ögat-labret i titan
Namn: Onda ögat-labret i titan
SKU: Labret-238
Brand: Bodymod Trend
Trådtjocklek: 1 mm
Låstyp: Invändig tråd
Typ av smycke: Flatback, Labret
Placering: Örsnibb, Helix
Längd: 8 mm
Material: Titan
Färg på sten: Klar / Blå
Stentyp: Kubisk zirkonia
Antal enheter: 1
Onda ögat-labret i titan från Bodymod Trend är inte bara ett smycke, det är ett litet skydd för dina piercingar. Liten men slående, och adderar mening med stil.
Tillverkad av ASTM F136 titan, vilket gör den allergivänlig och vattentät. Den invändiga gängan gör den säkrare att trä i och så den sitter tryggt när den väl är på plats. Inga plötsliga överraskningar mitt på dagen.
Finns i färgerna guld och silver, och sitter snyggt i helix eller öronsnibben. Stark, fin och lite vidskeplig. Vad finns det att ogilla?
Användningsfrekvens
Det här smycket kan bäras regelbundet, men kan orsaka obehag under sömn, sport eller långa perioder av oavbruten användning.
Biokompatibilitet
Om du lider av nickelallergi är detta smycke säkert för dig.
Vattentäthet
Smycket är designat för att vara vattentätt Det är osannolikt att det går sönder eller tappar färg när det utsätts för vatten eller kroppsvätskor.
Livslängd
Detta smycke är hållbart. Med rätt skötsel och förvaring kan det hålla i upp till 2 år.
Lätt att ta på/av
Det är lätt att ta på/av detta smycke på grund av dess mycket användarvänliga öppnings- och stängningsmekanism.
Recensioner
Det finns inga recensioner ännu! Klicka på knappen nedan för att skicka in en!



