
Navelpiercing med små pärlkulor
Navelpiercing med små pärlkulor
This item is no longer available.
Namn: Navelpiercing med små pärlkulor
SKU: Belly-416
Trådtjocklek: 1,6 mm
Typ av smycke: Navelstav
Längd: 10 mm
Låstyp: Utvändig tråd
Placering: Navel
Material: Kirurgiskt stål / Akryl
Är objektet limmat?: Ja
Antal enheter: 1
Navelpiercingar och pärlkulor är verkligen något som går riktigt bra ihop. Den här modellen är inget undantag till den regeln då den har en massa små kulor som pryder bindkulan. Smyckets stav och toppkula är båda gjorda av kirurgiskt stål medan bindkulan är gjord av färgad lermassa. Små akrylkulor har sedan tryckts ned i lermassan och hårdnat. Färgen på den hårda leran matchar naturligtvis de små akrylkulorna i färgen.
I mitten av lermassan är det en liten gänga så att kulan kan skruvas av och på staven. Eftersom att det här smycket är ett handgjort smycke kan storleken på bindkulan variera något. Det innebär också att gängan kan placeras lite olika på olika modeller. Därför är längden på staven endast vägledande, men det rör sig i utgångsläget om ca. 10 mm.
Du kan som sagt välja bland olika färger och har även möjlighet att välja storlek på bindkulan. Ju större bindkula du väljer, desto fler småkulor kommer den att ha. Välj mellan 8, 10 och 12 mm. stor bindkula.
Rekommenderat för dig
Recensioner
Det finns inga recensioner ännu! Klicka på knappen nedan för att skicka in en!








































