Bodymod Moments






Namn: Labret med olika stentyper
SKU: Labret-104
Brand: Bodymod Moments
Låstyp: Invändig tråd
Typ av smycke: Labret, Flatback
Placering: Tragus, Spiderbite, Snakebite, Medusa, Madonna, Lower labret, Örsnibb, Helix, Conch, Forward helix, Angelbite
Material: Kirurgiskt stål
Antal enheter: 1
Design: Enkel
Den här labretten finns tillgänglig i två olika ädelstenar - Jadegrön eller vit Howlite. Den har en längd på 6 mm vilket gör den perfekt för alla läppiercingar och många öronpiercingar.
Labretten är tillverkad i kirurgiskt stål och har en invändig tråd som förhindrar att din piercing skadas.
Daglig användning
Smycket är designat för dagligt bruk. Det är inte troligt att det orsakar någon irritation vid daglig användning.
Biokompatibilitet
Smycket är tillverkat i ett material som är populärt för kroppssmycken och kan bäras av de flesta utan att orsaka några reaktioner.
Vattentäthet
Det här smycket tål vattendroppar, men det bör inte utsättas för en större volym vatten.
Livslängd
Detta smycke är hållbart. Med rätt skötsel och förvaring kan det hålla i upp till 2 år.
Lätt att ta på/av
Det är ganska enkelt att ta på/av detta smycke. Inget verktyg krävs, bara lite tålamod och stadiga händer.
Recensioner
5.01 recensioner
Rating
Vacker!
Det ser underbart ut i öronen! Bättre skulle det bara vara om det var en trycklabret.
Recension av Carolina