



Labret i titan med kaktus
Bodymod Trend
Labret i titan med kaktus
Namn: Labret i titan med kaktus
SKU: Labret-225
Brand: Bodymod Trend
Trådtjocklek: 1 mm
Låstyp: Invändig tråd
Typ av smycke: Labret, Flatback
Placering: Tragus, Örsnibb, Helix, Conch
Längd: 6 mm
Material: Titan
Antal enheter: 1
Inte ditt vanliga piercingsmycke. Denna labret i titan med kaktus från Bodymod Trend ger ökenvibbar direkt till din piercing. Gullig, lite spetsig i sinnet och mycket coolare än en vanlig flatback.
Gjord i titan, vilket gör den allergivänlig, vattentät och stark nog att hålla. Med sin invändiga gänga är den så säker den kan vara. Inget fummel, inget krångel.
Tillgänglig i färgerna guld eller silver och glider utan problem in i din öronsnibb, helix, conch eller tragus. Något att ha varje dag? Fixat. Piercing glow-up? Dubbelt fixat.
Daglig användning
Smycket är designat för dagligt bruk. Det är inte troligt att det orsakar någon irritation vid daglig användning.
Biokompatibilitet
Om du lider av nickelallergi är detta smycke säkert för dig.
Vattentäthet
Smycket är designat för att vara vattentätt Det är osannolikt att det går sönder eller tappar färg när det utsätts för vatten eller kroppsvätskor.
Livslängd
Med rätt skötsel och hantering kan detta smycke hålla en hel livstid utan att tappa sin glans.
Lätt att ta på/av
Det är lätt att ta på/av detta smycke på grund av dess mycket användarvänliga öppnings- och stängningsmekanism.
Recensioner
Det finns inga recensioner ännu! Klicka på knappen nedan för att skicka in en!



