Bodymod Trend




Namn: Labret i olika stendesigns och färger
SKU: Labret-103
Brand: Bodymod Trend
Låstyp: Invändig tråd
Typ av smycke: Labret, Flatback
Placering: Tragus, Spiderbite, Snakebite, Medusa, Madonna, Lower labret, Örsnibb, Helix, Conch, Forward helix, Angelbite
Kulstorlek: 3 mm.
Är objektet limmat?: Ja
Pläteringstyp: Standardplätering
Antal enheter: 1
Är smycket pläterat?: Ja, hela smycket
Har du tragus- eller helixpiercing, och letar efter ett nytt smycke? En labret är ett väldigt mångsidigt smycke som kan användas i många olika piercingar. Detta gäller också denna labret. Du kan välja mellan flera olika färger på själva staven, samt former på stenen. Labretten har ett invändigt gångjärn, vilket gör insättningen av smycket en hel del lättare, sedan kan stenen skruvas av och på igen efter smycket satts i.
Stenen på smycket är klar oavsett vilken färg du väljer på staven. Om du har tänkt använda smycket på flera ställen är det viktigt att se till att måtten på smycket passar till din piercing. Denna labret har en trådstorlek på 1,2 mm och en längd på 8 mm.
Daglig användning
Smycket är designat för dagligt bruk. Det är inte troligt att det orsakar någon irritation vid daglig användning.
Biokompatibilitet
Smycket är tillverkat i ett material som är populärt för kroppssmycken och kan bäras av de flesta utan att orsaka några reaktioner.
Vattentäthet
Smycket är designat för att vara vattentätt Det är osannolikt att det går sönder eller tappar färg när det utsätts för vatten eller kroppsvätskor.
Livslängd
Detta smycke är hållbart. Med rätt skötsel och förvaring kan det hålla i upp till 2 år.
Lätt att ta på/av
Det är ganska enkelt att ta på/av detta smycke. Inget verktyg krävs, bara lite tålamod och stadiga händer.
Recensioner
4.713 recensioner
Rating
Jag blev överraskad
Kvaliteten överraskade mig eftersom den verkligen känns av god kvalitet bara genom att hålla den i handen. När jag sätter den i örat är längden tillräcklig och det finns till och med lite över, men det stör inte. Jag hade förväntat mig en större sten, men jag har förmodligen inte lagt märke till dess storlek. Själva stenen är mycket vacker, jag gillar den. Jag kommer definitivt att komma tillbaka igen.
Recension av Viktorija
Rating
Mycket vackra!
Många har skrivit att det inte finns 6 mm i sortimentet. Detta kan lösas genom att köpa andra labretter på 6 mm som också är skruvade och klara. Hjärtat är otroligt vackert! Och jag gillar verkligen att det är väldigt litet. Det glittrar som en diamant.
Recension av Ostja
Rating
För vackra
Örhängen som är alldeles för vackra och delikata. Jag har köpt både triangulär och rund form. Välgjorda.
Recension av Diana
Rating
Bra i allmänhet
Hyfsat bra, men triangeln var ganska vass!
Recension av Julia
Rating
Bra
Det är verkligen mycket fint, jag försökte mäta det innan, i verkligheten är det väldigt litet, man kan knappt se att det är hjärtfyllt, jag kunde bara få hjälp med att sätta det i örat.
Recension av Ancsa
Rating
Snygg liten smycke, men lång stängel längd
Mycket fina örhängen! Jag ville bära dem i örsnibben, men tyvärr blev den 8 mm långa stiftet för långt, jag önskar att de gick att fås med andra stiftlängder.
Recension av Boglárka