Bodymod Essentials
Labret af ptfe-Rosaguld
Not available



This item is no longer available.
Material: PTFE
Kulstorlek: 3 mm
Trådtjocklek: 1,2 mm
Längd: 8 mm
5.0(8 reviews)
Rating
Intressant
Jag tänkte att jag skulle prova vad det är med detta ptfe-material. Alla berömmer det hela tiden. Nu gillar jag det också, jag använder det i mina snakebite-hål. Mycket bra produkt till ett bra pris.
MirjamVerified purchase
AI-översattRating
Mycket fint smycke
Jag är mycket nöjd med smycket och leveransen av det. Inget dåligt att säga.
RebeccaVerified purchase
AI-översattRating
Genialt!
Jag hade aldrig tidigare provat PTFE-materialet, men var villig att testa det när jag förstörde en tand av att använda metall labret för mitt snakebite. Jag är helt galen i produkten, den är bekväm att ha på sig, skadar inte tänderna och kan kortas av så den passar 100 % på en. Dessutom är det till ett bra pris.
MieVerified purchase
AI-översatt
Användningsfrekvens
Daglig användning
Biokompatibilitet
Allergivänlig
Vattentäthet
Vattentät
Lätt att ta på/av
Ganska enkel
Namn: Labret af ptfe-Rosaguld
SKU: Labret-38
Brand: Bodymod Essentials
Trådtjocklek: 1,2 mm
Låstyp: Push-in
Typ av smycke: Labret, Flatback
Placering: Tragus, Spiderbite, Snakebite, Medusa, Madonna, Lower labret, Örsnibb, Helix, Conch, Forward helix, Angelbite
Längd: 8 mm
Material: PTFE
Pläteringstyp: Jonimplantation
Antal enheter: 1
Design: Enkel
Är smycket pläterat?: Ja, kulorna
Kulstorlek: 3 mm
Letar du efter en labret med en vanlig kula i toppen av en mjuk och flexibel stav? Då har du precis hittat det!
Den övre kulan är tillverkad av rent kirurgiskt stål, och du kan få den i valfri färg. Välj mellan fyra fantastiska färger. Labret-staven är tillverkad av det säkra materialet PTFE, det bästa valet för piercingar som inte har genomgått läkningsprocessen ännu.
Den övre kulan mäter endast 3 mm (1/8") i diameter och är helt rund. En utvändig gänga skruvas in i den nedre staven för att fixera den.



















